Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 1897 Статистика

Педери, лезбејки и транссексуалци се народ што нема реални проблеми 0 Верифицирано

09:30 Apr 11, 2023

На ден 11.04.2023 година, во 09:30 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза страна БЕБо 0 Верифицирано

20:38 Apr 09, 2023

09.04.2023 Социјални мрежи анонимна фб страна Бебо Говор на омраза спрема една од активистките кои беа присутни на маршот за жени по повод 8... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Сите Татари на бесилка ќе одат 0 Верифицирано

17:33 Apr 09, 2023

На ден 09.04.2023 година, во 17:33 часот е објавен говор на омраза врз основа на национална припадност како коментар од твитер профилот @user288418.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Татари ќе ве бесиме, смрт за Вулгаристан 0 Верифицирано

02:51 Apr 09, 2023

На ден 09.04.2023 година, во 02:51 часот, е нотиран е говор на омраза поради различна национална припадност од твитер профилот @user288418.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ќе увезуваме од Бангладеш, а циганите уште ли ќе ги раниме? 0 Верифицирано

19:27 Apr 07, 2023

На ден 07.04.2023 година, во 19:27 часот, објавен е говор на омраза врз основа на социјално потекло, како коментар од твитер профилот @DomobranMKD.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%