Верифицирано

Изјава на Касами

18:37 Aug 13 2023 Скопје

Изјава на Касами Изјава на Касами
Опис
На ден 13.08.2023 во 6:37 pm на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: “Касами по жестоките реакции: Владата се плаши од поразот на изборите, доаѓањето на Курти е чест “ каде што се забележани коментари со говор на омраза кон македонскиот и албанскиот народ испровоцирни од изјавата на Касами

Kire Krstevski
PLEME GNASNO

Zeshkani Zeshkani
Kire Krstevski mnogu si kopile gnasen smrdliv sve po spisok baras dati se eve o vmrovsko kopile dati ewam zena deca sve po spisok dati go ewam spisokot na svadbata sto go imas

Zlatko Mitrovski
More gonetese u tri lepe picke materine i od vlast i od opozicija Eden politicar da ne ostani
SVE DA VI EBAM

JavorkaJaccy ProfVospituvac
Во која Држава е тој Касами Градоначалник ! Веднаш да биде разрешен Веднаш ! Нека оди во Албанија таму нека го гласаат ама само како турист ! Ова е Македонска Држава и Македонски знаме се вее ! По дома кој какви сака нека вее ! Арамииии !!! Кај се кријат Стево и Таче , Студио ????

Dragan Rumun Vasovski
Го јадеше шипе ти си едно лајно

Toseski Kuki Slobodan
S OVAJ STO GO DONESE OD KOSOVO STO E TERORISTA SITE STE LAJNA
Повеќе податоци
Кривични дела: Излагање на подбив на македонскиот народ и припадници на заедниците,Предизвикување омраза раздор или нетрпеливост врз национална расна верска и друга дискриминаторска основа

Место каде се случил говор на омраза

Медиум: Фејсбук
Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:: A1on.mk

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0