Верифицирано

Грозоморно убиство во Кочани

15:16 Sep 25 2023 Скопје

Грозоморно убиство во Кочани Грозоморно убиство во Кочани
Опис
На ден 25.09.2023 во 3:16 pm на Фејсбук од страна на порталот Канал 5 Телевизија е објавен пост со наслов: „ Грозоморно убиство во Кочани, со 40 убоди со нож усмртил 46 годишна жена пред нејзината куќа “ и се забележани коментари со говор на омраза кон жртвата врз основ на полова припадност


Zlato Galovski
Eva Darija Stankovic Sigurno
Se kurvala nee ubiena za nisto

Zlato Galovski
Mariani Giovanni
Mnogu brgu Sudis I osuduvas
Zasto ne ni prasuvas sto se desilo za da ja ubie nekoj
Mozda bila kriva.ne e za nisto
Kurva nisto drugo .
Eden e k.r je ko nieden .

Zlato Galovski
Mariani Giovanni togas CELA makedonia treba da se obesi.
(Zene Kurve )
Повеќе податоци
Кривични дела: Предизвикување омраза раздор или нетрпеливост врз национална расна верска и друга дискриминаторска основа

Место каде се случил говор на омраза

Медиум: Фејсбук
Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:: Канал 5 Телевизија

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот


Веродостојност: UP DOWN 0