Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 118 Статистика

Во Смрдсм се насобрани сите курви и педери 0 Верифицирано

19:05 May 01, 2023

На ден 01.05.2023, во 19:05 часот, регистрирано е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, род и пол и политичка припадност... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ден на педерите - сите имаат некој ден 0 Верифицирано

12:51 Apr 12, 2023

На ден 12.04.2023-та година, во 12:51 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза страна БЕБо 0 Верифицирано

20:38 Apr 09, 2023

09.04.2023 Социјални мрежи анонимна фб страна Бебо Говор на омраза спрема една од активистките кои беа присутни на маршот за жени по повод 8... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза врз основа на пол и род 0 Верифицирано

21:24 Mar 09, 2023

Говор на омраза на коментари на објава на фејсбук поврзана со Маршот на женски права и транспарент кој е дел од маршот. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза врз основа на пол и род - ќотек за жени 0 Верифицирано

21:21 Mar 08, 2023

Говор на омраза на фејсбук профил и коментари по повод транспарент во рамки на марш за женски права. Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 118 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%