Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 77 Статистика

Мора под хитно да се превземе воена акција против овие сепаратисти и терористи ова шиптарско племе мора да се исчисти 0 Верифицирано

10:05 Sep 26, 2023

На ден 26.09.2023 година, во 10:05 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како фејсбук објава од профилот @nikolce.bosilkov.3.... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Говор на омраза поради етничка и национална припадност 0 Верифицирано

22:06 Sep 14, 2023

Во ден 14.09.2023,во твитер има коментар на име @jogofa6816 кој повикува на говор на омраза и тоа “нема ништо да Исполниме сите татарки... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ѓупците се собраа 0 Верифицирано

21:21 Sep 12, 2023

На ден 12.09.2023 година, во 21:21 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Комуњари и шипци пиперевка ќе играте, а за ножињата страшно ќе биде 0 Верифицирано

13:27 Sep 11, 2023

На ден 11.09.2023 година, во 13:27 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка, национална и политичка припадност, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза -Енис 0 Верифицирано

22:32 Sep 09, 2023

На ден 09.09 фудбалската репрезентација на Македонија одигра натпревар со репрезентацијата на Италија. Натпреварот заврши нерешено, а гол за... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 77 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%