Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 525 Статистика

Почитичка основа говор на омраза 0 Верифицирано

21:33 Feb 26, 2024

Говор на омраза на политичка основа од корисник @Berzitian Повеќе информации » « помалку

Скопје

Абе сите нив треба палење живи 0 Верифицирано

16:47 Feb 22, 2024

На ден 22.02.2024 година, во 16:47 часот, објавен е говор на омраза врз основа на политичка припадност или политичка ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Крв да плукате сите до еден па дури и гласачите 0 Верифицирано

15:33 Feb 18, 2024

На ден 18.02.2024 година, во 15:33 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Комуњариии племе и семе да ви се сотре 0 Верифицирано

13:39 Jan 29, 2024

На ден 29.01.2024 година, во 13:39 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа и политичка припадност, како коментар на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

на Божјото ВОСКРЕСНИЕ ВЕЛИГДЕН КЕ ВЕ КАЗНИМЕ за ВЕК и ВЕКОВ 0 Верифицирано

22:20 Jan 28, 2024

На ден 28.01.2024 година, во 22:20 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Штип

1-5 of 525 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%