Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1796-1800 of 2451 Статистика

„Сапун како Хитлер што правел“ 0 Верифицирано

17:33 Jan 31, 2020

На објава на видеото каде беа нападнати Кинези во Скопје е лоцирано коментар со поддржување и оправдување на геноцид. Повеќе информации » « помалку

Скопје

„ Се знае што треба - Тепање и Плин“ 0 Верифицирано

17:25 Jan 31, 2020

На facebook страна ѕидот на сообраќајниот срам е постирано дека е блокиран патот Прилеп - Ресен од страна на Ромите од Бајро каде е лоцирано... Повеќе информации » « помалку

Скопје

„Циганко и ороспијо“ - Лила 0 Верифицирано

16:22 Jan 31, 2020

На facebook статус на новинарот и тв водителот Миленко Неделковски постира за случајот рекет каде водителката Лила Стојановска е повикана на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

„Такви како тебе треба да се затворат до крајот на животот“ 0 Верифицирано

16:16 Jan 31, 2020

На facebook е постирано објава за Боки 13 каде на коментарите на објавата беше лоцирано говор на омраза поради сексуална определба. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

15:52 Jan 31, 2020

Лицето Климе Новески Македонец на својот фејсбук профил објавил фотографија од настан организиран од страна на Комитет и ЛГБТИ Центар за поддршка.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1796-1800 of 2451 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%