Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
886-890 of 1149 Статистика

Говор на омраза 0 Неверифицирани

19:31 Jun 03, 2019

Говор на омраза на фејсбук видео пренос во живо од Аеродромот за време на пречек на ракометарите на Вардар, од профил со име Piton X Della на... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Omraza po nacionalnost 0 Верифицирано

04:21 Jun 03, 2019

Komiti slavat pobeda na vardar so pcuenje i navreduvajki albancite koi se isto del od isto drzavjabstvo no nazivi siptari , mrtov siptar dobar... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Nazi chants 0 Верифицирано

03:08 Jun 03, 2019

At tonight's event where Vardar won the champions league in handball (mans division), which was broadcasted in the center of Skopje, fans... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза при славење на победата на РК Вардар на градскиот плоштад во Скопје 0 Верифицирано

02:47 Jun 03, 2019

Скандирања и извикувања на песни кои содржуваат говор на омраза на друг народ од друга етничка припадност коишто се составен дел на државата... Повеќе информации » « помалку

Плоштад

Govor na omraza 0 Верифицирано

02:05 Jun 03, 2019

Navivacka grupa po ime komiti sirat govor na omraza za albancite so peenje pesni "gasna komora za kletite siptari" i ako toa navivanje... Повеќе информации » « помалку

Скопје

886-890 of 1149 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%