Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
881-885 of 889 Статистика

Инцидент во Радишани 0 Неверифицирани

21:17 Apr 13, 2014

Група луѓе се собрала пред семејна куќа во Радишани. Во разговор за НОВА семејството вели дека групата млади луѓе почнале да викаат под прозорецот... Повеќе информации » « помалку

Radishani, Macedonia (FYROM)

Плакат на Стево Пендаровски 0 Неверифицирани

10:55 Apr 10, 2014

На плакат на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Тетово е напишан текст на албански јазик со кој се повикуваат албанците од Тетово... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза кон албанци 0 Верифицирано

18:00 Apr 05, 2014

Настанот се случи пред и за време на натпреварот помеѓу Куманово и МЗТ Скопје. Навивачите викаа „Смрт за шиптари“. Повеќе информации » « помалку

Куманово

Омраза и навреди во Струга 0 Верифицирано

13:37 Apr 03, 2014

На социјалната мрежа Facebook, на групата „150 000 Потписи за Струга и Кичево“ забележан е говор на омраза во коментарите на објавата... Повеќе информации » « помалку

Struga, Macedonia (FYROM)

Коментари против Лино Червар 0 Верифицирано

12:17 Apr 03, 2014

Под статијата објавена на ekipa.mk се појавија многу коментари со омраза кон ракометниот стратег Лино Червар, при што фокусот беше на материјалниот... Повеќе информации » « помалку

Интернет

881-885 of 889 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%