Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 1209 Статистика

Дивото племе се степа 0 Верифицирано

13:37 Apr 01, 2024

На ден 01.04.2024 година во 13:37, објавен е говор на омраза врз етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук објава, од профилот... Повеќе информации » « помалку

Гевгелија

Говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност 0 Верифицирано

14:09 Mar 30, 2024

На ден 30.03.2024 година, во 14:09 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава, од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Тие се козарско инцесно крволочно геноцидно племе 0 Верифицирано

13:34 Mar 30, 2024

На ден 30.03.2024-та година, во 13:34 часот е нотиран е говор на омраза поради етничка припадност како коментар од твитер профилот @marjanfulda.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Племе кое мора да биде запрено 0 Верифицирано

13:25 Mar 30, 2024

На ден 30.03.2024 година, во 13:25 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава, од профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите се ракот на Македонија 0 Верифицирано

21:01 Mar 29, 2024

На ден 29.03.2024-та година, во 21:01 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @Heracleus1. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 1209 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%