Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1141-1145 of 1209 Статистика

Говор на омраза во коментар на статија 0 Верифицирано

00:42 Jul 07, 2016

На Интернет порталот Инфомакс објавен е текст со наслов: „ПАРАДОКС:Насер Селмани не работи како новинар, а е предводник на здружение на... Повеќе информации » « помалку

Интенрнет портал

Говор на омраза врз етничка припадност 0 Верифицирано

10:09 Jun 14, 2016

Лицето Миленко Неделковски шири говор на омраза врз етничка припадност. Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

"ПЕДЕРИТЕ ЌЕ ГО НАПАЃААТ ОХРИД ВО ОКТОМВРИ" 0 Верифицирано

10:21 Jun 09, 2016

Текстот изобилува со говор на омраза врз неколку основи, особено врз основа на сексуална ориентација. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во 2016та сеуште Албанците ги нарекуваат терористи 0 Верифицирано

13:33 May 07, 2016

Овој квази портал Курир со својата објава за 9 мај и Тоде Мендол населбата ги нарекува албанците терористи. Ова мора да се казни, не сакам како... Повеќе информации » « помалку

Интернет

1141-1145 of 1209 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%