Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1146-1150 of 1209 Статистика

grafit so govor na omraza 0 Верифицирано

13:14 Apr 03, 2016

Govor na omraza vo grafit na zgrada vo naselba karpos vrz osnova na etnicka pripadnost. Повеќе информации » « помалку

Скопје

негирање на холокаустот 0 Верифицирано

12:39 Mar 14, 2016

Авторот шири говор на омраза, односно јавно го негира и минимизира злосторство против човештвото - холокаустот. Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

говор на омраза на вест на фејсбук 0 Верифицирано

13:12 Feb 29, 2016

Govor na omraza na post na 24vest na Facevook stranata vo vrska so intervencija na policijata na granicata vo Gevgelija kon begalcite Повеќе информации » « помалку

Skopje, Macedonia (FYROM)

Govor na omraza vo post na Milenko Nedelkovski 0 Верифицирано

22:02 Dec 16, 2015

"Кога ќе излеземе со народот на улица, кога ќе ни прекурчи, а тоа е наскоро, јас со мојата група ќе одам по овој ред: 1. Дома кај БГ да... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Govor na omraza vo plakat 0 Верифицирано

10:53 Nov 06, 2015

Spodeluvanje na plakat koj sodrzi govor na omraza so koj se povikuva na protest. Na plakatot se preckrtani pet sliki na islamski verski objekti. Повеќе информации » « помалку

Kriva Palanka, Macedonia (FYROM)

1146-1150 of 1209 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%