Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 05, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
541-545 of 554 Статистика

Говор на омраза на етничка и политичка основа 0 Верифицирано

13:59 Apr 18, 2014

Говор на омраза може да се забележи на еден профил на социјалната мрежа Фејсбук, која иако е неофицијален профил, со истиот раководи лице кое... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Инцидент при средба со Пендаровски 0 Верифицирано

12:00 Apr 15, 2014

Група луѓе извикуваат „Уа Пендаровски шиптар! Уа педери!“ на крајот на средбата на Стево Пендаровски со група негови поддржувачи... Повеќе информации » « помалку

Lisiche, Skopje 1000, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза врз основа на политичка припадност 0 Верифицирано

22:12 Apr 13, 2014

На фејсбук страната Шетај Бранко е забележан говор на омраза врз основа на политичка припадност поради објава на известувања за изборни нерегуларности... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Плакат на Стево Пендаровски 0 Неверифицирани

10:55 Apr 10, 2014

На плакат на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Тетово е напишан текст на албански јазик со кој се повикуваат албанците од Тетово... Повеќе информации » « помалку

Фејсбук

Говор на омраза во дебатна емисија 0 Неверифицирани

12:00 Apr 09, 2014

Објава на водителот Миленко Неделковски на Фејсбук во која ја коментира емисијата „24 студио“ на телевизијата 24 Вести, на која... Повеќе информации » « помалку

Скопје

541-545 of 554 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2495 0.56 97.23%