Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 651 Статистика

Хомофобичен говор - Светско првенство Катар 0 Верифицирано

11:35 Dec 16, 2022

Корисник на Фејсбук, споделувајќи слика од германската репрезентација во Катар, напиша: „Светското првенство се одвива во знакот на педерите,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Хомофобичен говор 0 Верифицирано

11:33 Dec 16, 2022

Еден корисник на Твитер напиша: „Ебајте ги педерските европски фудбалски федерации. Сакаа да носат шарени бендови, да ги промовираат правата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Тигран и Арсен 0 Верифицирано

13:27 Oct 28, 2022

На објава на порталот Курир на фејбук, за истополов пар од Ерменија кој по објавување на фотографија со меѓусебен бакнеж си го одземаа животот,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Анти – ЛГБТ твитер пораки објавени во Северна Македонија 0 Верифицирано

11:37 Oct 05, 2022

Твитер корисник објави слика со двајца мажи кои се прегрнати, а која слика има натпис со навредувачка содржина насочена кон геј-мажите. Друг... Повеќе информации » « помалку

Скопје

ПРЕТЕПАНИ ЛГБТИ Активисти на Еуропрајд 0 Верифицирано

11:22 Sep 18, 2022

На платформата фејсбук на порталот think.mk е објавен пост со теденциозна фотографија која има зе цел да шири и да предизвика омраза кон припадниците... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 651 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%