Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Dec 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
641-645 of 826 Статистика

"Уби заколи педер да не постои" 0 Верифицирано

18:37 Jun 29, 2019

На ден 29.06.2019 година (Сабота) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на социјалната мрежа Инстаграм... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентиет 0 Верифицирано

18:24 Jun 29, 2019

На 29.06. (Сабота)2019 година, 24 вести на фејсбук известувале за првата парада на гордоста во Скопје. При таа објава, се напишани коментари... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цела Македонија педери и лезбејки, дали е нормално да ве има 2.000 на парада? 0 Верифицирано

03:18 Jun 29, 2019

На ден 29.06.2019-та година, во 03:18 часот, регистиран е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Смрт за вас"-Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет 0 Верифицирано

18:32 Jun 28, 2019

На ден 28.06.2019 година (Петок) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на Фејсбук објава од страна на Мери... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Бесилка за хомосексуалци 0 Верифицирано

22:50 Jun 27, 2019

На тема хомосексуалност и посвојување на деца од страна на истополови партнери, лице повикува бесилки за хомосексуалци. Повеќе информации » « помалку

https://twitter.com/6inchdic?s=09

641-645 of 826 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2253 0.52 96.94%