Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 142 Статистика

Грозоморно убиство во Кочани 0 Верифицирано

15:16 Sep 25, 2023

На ден 25.09.2023 во 3:16 pm на Фејсбук од страна на порталот Канал 5 Телевизија е објавен пост со наслов: „ Грозоморно убиство во Кочани,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза врз основа на пол и род 0 Верифицирано

11:36 Sep 20, 2023

На ден 20.09.2023 година, во 11:36 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова и родова основа, како коментар на фејсбук објава од... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Да им ставиме крај на трансхомо агендашите, и да ги заштитиме нашите деца 0 Верифицирано

14:49 Sep 14, 2023

На ден 14.09.2023 година, во 14:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност, родова и сексуална ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза и навреда 0 Верифицирано

20:52 Sep 12, 2023

На ден 12.09 на објава од Ohrid Sky во однос на настапот на пејачката Сузана Гавазова, забележан говор со навредлива содржина кон неа и говор... Повеќе информации » « помалку

Интернет

СТОП ЗА ПЕДЕРИ,ЛЕЗБЕЈКИ,ТРАНСОВИ И ТРИСТА ПИЧКЕ МАТЕРИНЕ 0 Верифицирано

22:00 Sep 06, 2023

На ден 06.09.2023 година, во 22:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност и сексуална ориентација, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 142 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%