Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
651-655 of 839 Статистика

Педерите се мала процентуална грешка во секое производство 0 Верифицирано

13:56 Jun 30, 2019

На ден 30.06.2019-та година, во 13:56 часот, регистиран е говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

" Да немате пород за да исчезнете" 0 Верифицирано

18:58 Jun 29, 2019

На ден 29.06.2019 година (Недела) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет како и говор на омраза поради политичка... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"Уби заколи педер да не постои" 0 Верифицирано

18:37 Jun 29, 2019

На ден 29.06.2019 година (Сабота) забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет на социјалната мрежа Инстаграм... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентиет 0 Верифицирано

18:24 Jun 29, 2019

На 29.06. (Сабота)2019 година, 24 вести на фејсбук известувале за првата парада на гордоста во Скопје. При таа објава, се напишани коментари... Повеќе информации » « помалку

Скопје

651-655 of 839 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%