Showing Reports From May 05, 2013 to Jul 28, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1741-1745 of 1784 Reports

Говор на омраза 0 Verified

12:18 May 29, 2014

Оваа недела забележав два испишани графити кои содржат говор на омраза.Едниот од нив го забележав на зграда на улицата “Туристичка”... More Information » « Less Information

Охрид

Говор на омраза 0 Verified

13:23 May 23, 2014

На фан страна на Фејсбук на ТВ Орбис на објавена вест „ Девет килограми албанска марихуана запленети во полициска акција“ следуваат... More Information » « Less Information

Битола

Расистички говор на омраза 0 Verified

01:52 May 22, 2014

На Фејсбук страницата на Говор на омраза, на објавена фотографија од Нелсон Мандела, со негов цитат, се појави коментар со говор на омраза врз... More Information » « Less Information

Фејсбук

Коментари против Комитетот и на етничка основа 0 Verified

13:23 May 21, 2014

На објава на Фејсбук страницата на Хелсиншкиот Комитет, по повод насилните протести во Ѓорче Петров беа закачени коментари во кои беше нападнат... More Information » « Less Information

Фејсбук

Организирање за протест по повод немирите на етничка основа 0 Verified

00:11 May 21, 2014

На Фејсбук се појави настан насловен како „Протест против насилното однесување кон нас македонците од страна на МВР“, кој сепак... More Information » « Less Information

Фејсбук

1741-1745 of 1784 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1784 0.53 96.47%