Showing Reports From May 05, 2013 to Jul 28, 2022 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1746-1750 of 1784 Reports

Коментари на фотографиите од IDAHO 0 Verified

23:39 May 20, 2014

На Фејсбук страницата на ЛГБТИ Центарот за поддршка беа објавени фотографии од настанот по повод Меѓународниот ден против хомофобијата и трансфобијата,... More Information » « Less Information

Фејсбук

Говор на омраза 0 Verified

11:38 May 20, 2014

Во врска со убиството што се случи завчера на ден 19 .05.2014 г во Скопје збележан е портал кој истакнува содржина на хронолошки настани... More Information » « Less Information

Штип

Говор на омраза на спортски натпревар во Гостивар 0 Unverified

13:31 May 19, 2014

Навивачите на Приштина викендов истакнаа транспарент со порака „Молитва за Босна, смрт за Србија", а слична порака имало и во Гостивар. More Information » « Less Information

Гостивар

Говор на омраза кон лицата со нехетеросексуална ориентација 0 Verified

13:21 May 19, 2014

На веб порталот Побарај мк е ставен оглас со наслов Придружете се да ги уништиме педерите, со кој јасно се повикува на омраза кон лицата со... More Information » « Less Information

Скопје

Лавина од коментари врз основа на сексуална ориентација 0 Verified

10:33 May 19, 2014

На Фејсбук страната на Миленко Неделковски се појави објава во која Неделковски вербално напаѓа неколку јавни личности, реферирајќи на објавите... More Information » « Less Information

Фејсбук

1746-1750 of 1784 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1784 0.53 96.47%