Showing Reports From Feb 12, 2012 to May 01, 2023 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
1826-1830 of 1897 Reports

Говор на омраза во интернет-емисија 0 Verified

12:00 Oct 07, 2014

Во емисијата GG (која оригинално се емитува на twitch.tv) беа користени различни изрази кои повеќе различни групи ставија во многу негативен... More Information » « Less Information

Skopje, Macedonia (FYROM)

Говор на омраза поради здравствен статус 0 Verified

04:24 Oct 03, 2014

Ширење на говор на омраза од страна на Македонската информативна агенција (МИА) при пренесување на вест од соседна држава во насловот додека... More Information » « Less Information

Скопје

Натпис на спортска сала 0 Verified

13:16 Sep 25, 2014

На спортската сала во населбата „11ти октомври“ во Скопје стои натпис „Чиста Македонија“. More Information » « Less Information

Kisela Voda, Macedonia (FYROM)

Натпис „Смрт за шиптари“ во Охрид 0 Verified

01:41 Sep 22, 2014

Натпис „Смрт за шиптари“ на руиниран објект во населбата Далјан во Охрид, во близина на самата плажа. More Information » « Less Information

Ohrid, Macedonia (FYROM)

statija vo tocka 0 Verified

13:38 Aug 28, 2014

http://tocka.com.mk/1/135516/celo-pehcevo-vo-bitka-so-dvaeset-teroristi vo statijata od tocka gi obvinuvaat lugevo za terorizam na baza na... More Information » « Less Information

na net go procitav

1826-1830 of 1897 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1897 0.46 96.68%