Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
51-55 of 63 Статистика

Булава не пречекува мигранти 0 Верифицирано

22:08 Mar 09, 2020

Tвитер профилот на извесен @изгледаќеврне со статус посветен на заменик министерката за труд и социјална политика, во кој е изнесен говор на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Реисот со повик да се убијат кучињата 0 Верифицирано

18:20 Jan 26, 2020

При отварање на џамија во Кумановско село,реисот Сулејман повтортно се повикува на Ширијатското право иповикува на казнување и убиство на кучињата.... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Дали на педери им е дозволено да скокаат по крстот? 0 Верифицирано

03:55 Jan 20, 2020

На ден 20.01.2020-та година, во 03:55 часот е забележан говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет, објавен како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Потикнување на говор на омраза на религиска основа 0 Верифицирано

18:39 Jan 16, 2020

Лицето под псевдоним Седо Перо со објава на својот твитер профил објавил фотографија на која стои една жена облечена во облека позната за жените... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Градоначалник педер 0 Верифицирано

23:08 Jan 10, 2020

На локалниот прилепски поратал маркукуле.мк, беше објавен тест во кој се наведува дека градоначалникот на Прилеп не ја примил детската бадникова... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

51-55 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%