Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 63 Статистика

Manastir vo Tetovo 0 Верифицирано

21:49 Mar 30, 2024

На ден 30.03.2024 година, во 21:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на политичка припадност, родова основа и сексуална ориентација,... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Тие се козарско инцесно крволочно геноцидно племе 0 Верифицирано

13:34 Mar 30, 2024

На ден 30.03.2024-та година, во 13:34 часот е нотиран е говор на омраза поради етничка припадност како коментар од твитер профилот @marjanfulda.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ајде и Мерсиха исламистот кандидат. Циркус 0 Верифицирано

23:41 Feb 21, 2024

На ден 21.02.2023 година, во 23:41 часот е нотиран е говор на омраза поради пол и род и религија и религиско уверување од твитер профилот @Hank___Chinaski.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност у религиска припадност 0 Верифицирано

10:48 Feb 15, 2024

Во ден 15.02.2024,во Фејбук има коментар на име Teuta Rustemi кој повикува на говор на омраза и тоа “Верувам дека ќе изгледа многу... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Колку подобро ги запознавам шиптарите, поодвратни ми стануваат каурите 0 Верифицирано

13:57 Dec 27, 2023

На ден 27.12.2023 година, во 13:57 часот е нотиран е говор на омраза поради етничка припадност како коментар од твитер профилот @buturipol2.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%