Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
56-60 of 63 Статистика

Повик на колективно убиство со палење и на најгнасен можен начин, на припадниците на ПОА 0 Верифицирано

08:05 Nov 21, 2019

На ФБ страната на Соборно Православие - анализи, во коментар на пост со кој се укажува на примени закани од профилот Slavco Mitev , објавен... Повеќе информации » « помалку

На социјалната мрежа Фејсбук, на страната Соборно Православие - Анализи

Само шиптар и семафор работат во недела 0 Верифицирано

07:26 Oct 29, 2019

На ден 29.09.2019-та година, во 07:26 часот, регистриран е говор на омраза поради различна етничка припадност, објавен од твитер профилот @shilikurant.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Авандарден исламист може да ебе и 9 годишни момчиња 0 Верифицирано

01:54 Oct 27, 2019

На ден 27.09.2019-та година, во 01:54 часот, регистрирано е говор на омраза поради религија и религиско уверување, објавен на твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза поради етничка припадност, религија и религиско убедување 0 Верифицирано

11:03 Apr 09, 2019

На ден 14.03 ( Вторник) 2019 година, поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи за време на церемонијата на поставувањето на камен темелникот на џамијата... Повеќе информации » « помалку

Скопје

56-60 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%