Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
46-50 of 63 Статистика

Терористи имат ли вера ? 0 Верифицирано

00:26 Apr 21, 2020

Изјавата на преседателот на алијанса на албанците Зијанин Села за велигденската прослава од страна на манастирот Бигорски преставува скандал... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Каури, кога ги извадите маските пак не викате шиптари нели? 0 Верифицирано

14:38 Apr 13, 2020

На ден 13.04.2020-та година, во 14:38 часот е нотиран говор на омраза поради религија и религиско уверување, објавен од твитер профилот @Lazrim.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педери, лезбејки и атеисти секако не одат во црква за Велигден 0 Верифицирано

23:57 Apr 12, 2020

Говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/религија и религиско уверување се препознава во фејсбук постот на отец Иван Стојменов... Повеќе информации » « помалку

Кавадарци

Пепелиште 0 Верифицирано

15:39 Apr 09, 2020

Во однос на ситуацијата со граѓаните кои пто пристигнаа во период на пандемија.Имено од страна на МВР јавноста беше информирана дека сите дојдени... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Денес 37 новозабулени жени 0 Верифицирано

16:14 Apr 05, 2020

На ден 05.04.2020-та година, во 16:14 часот е забележан говор на омраза поради религија и религиско уверување, објавен од твитер профилот @Rebrendiran.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

46-50 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%