Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1-5 of 53 Статистика

Нинџи по улици, да не знајш дали носи калашников или бомби! 0 Верифицирано

22:58 Sep 20, 2023

На ден 20.09.2023 година, во 22:58 часот, објавен е говор на омраза врз основа на религија, етничка и национална основа, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Ако побугарчат пола миљони скопски Каури, без проблем ќе ги исчистат Шиптарите од скопската котлина 0 Верифицирано

13:49 Apr 21, 2023

На ден 21.04.2023 година, во 13:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност, како коментар од твитер профилот @Rebrendiran.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Смрт за педери, смрт за Евреи 0 Верифицирано

16:17 Apr 05, 2023

На ден 05.04.2023-та година, во 16:17 часот, регистриран е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, етничка припадност,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1-5 of 53 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%