Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 1897 Статистика

Еднаш гледав епизода со двајца педери кои сакаа да напраат операција на промена на пол 0 Верифицирано

17:04 Apr 27, 2023

На ден 27.04.2023 година, во 17:04 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет како коментар од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза врз на национална припадност 0 Верифицирано

14:46 Apr 27, 2023

Приватен профил на Instagram @patriotskodrustvo со своите статус објави поттикнува омраза помеѓу албанскиот,македонскиот и бугарскиот народ. Повеќе информации » « помалку

Тетово

Шиптарите на власт ни прават Палестина у наша држава 0 Верифицирано

17:01 Apr 26, 2023

На ден 26.04.2023 година, во 17:01 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @KirilMKD. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педери и лезбејки и F дијагноза да не дирате 0 Верифицирано

15:30 Apr 24, 2023

На ден 24.04.2023, во 15:30 часот, од твитер профилот @KerberTheGreat е забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарите веќе толку арогантно гледаат на Каурите 0 Верифицирано

21:28 Apr 22, 2023

На ден 22.04.2023 година, во 21:28 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @Rebrendiran. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 1897 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1897 0.46 96.68%