Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до May 05, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
1831-1835 of 2495 Статистика

педериште предавничко северџганско 0 Верифицирано

22:53 Feb 13, 2020

Порталот 365.мк на својата ФБ фан страна на 11.02.2020 година го обајви статусот на министерот Димитров посветен на гласањето на протоколот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Смрт за каури 0 Верифицирано

20:27 Feb 13, 2020

На влезот/излезот од Тетово,каде секој ден поминуваат многу луѓе како пеш така и со автомобил иили автобуси испишан е графит со навредлива содржина... Повеќе информации » « помалку

Тетово

Додека шиптарите ви ја кројат судбината во Собрание, вие седете дома 0 Верифицирано

07:05 Feb 12, 2020

На ден 12.02.2020-та година, во 07:05 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/политичка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Дали е нормално да гледаме сцени на филмови со љубов на педери 0 Верифицирано

17:20 Feb 11, 2020

На ден 11.02.2020-та година, во 17:20 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Диво племе со нехристијански имиња 0 Верифицирано

18:56 Feb 10, 2020

Миленко Неделковски на својот ФБ профил повторо напиша статус постевен на филмот Медена земја. Во статусот шири говор на омраза кон нехристијанското... Повеќе информации » « помалку

Скопје

1831-1835 of 2495 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2495 0.56 97.23%