Приказ на пријави од May 05, 2013 до Nov 29, 2021 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 1725 Статистика

Фејсбук објава за трансфер на македонски кошаркар во Шпанија - Штип 0 Верифицирано

16:20 Aug 10, 2021

На фејсбук медиумот „Sport – media.mk“, е објавена вест во која се зборува за трансфер на македонски кошаркар во редовите... Повеќе информации » « помалку

Штип

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио. 0 Верифицирано

12:30 Jul 27, 2021

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио, користејќи го терминот „шиптар“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Фејсбук објава за ЛГБТ+ права во Црна Гора и говор на омраза во контекст на објавата. - Штип 0 Верифицирано

17:23 Jul 25, 2021

На фејсбук профилот на штипјанецот „Донче Танески“, е објавена вест во која се зборува за добиени права на ЛГБТ + заедницата ви... Повеќе информации » « помалку

Штип

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци. 0 Верифицирано

12:45 Jul 24, 2021

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци, користејќи се со термините „шиптар“ и „шиптарски“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Објава на Тера Телевизија 0 Верифицирано

11:48 Jul 24, 2021

Од страна на порталот Тера телевизја беше споделена вест за трибината која ја одржа СДСМ во амфитеатарот Хераклеа во Битола под мотото "Најдоброто... Повеќе информации » « помалку

Битола

6-10 of 1725 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1725 0.54 96.35%