Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 47 Статистика

Коментар до Заев: Свињо муртинска, побарај ако смееш оставка од шиптарите 0 Верифицирано

14:32 May 14, 2020

На ден 14.05.2020-та година, во 14:32 часот, нотиран е говор на омраза поради политичка припадност/етничка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

15% шиптари ни ја водат државата 0 Верифицирано

15:22 May 11, 2020

Интернет порталот 365.мк објави вест на нивната официјална фејсбук страна поврзана со одлуката на ИВЗ за отварање на џамиите. Следствено, како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Вака работи шиптар џандар 0 Верифицирано

00:51 May 04, 2020

На фб група Добро утро Македонци константно во групата и во својот фб профил објавува статуси, слики со говор на омраза. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Терористи имат ли вера ? 0 Верифицирано

00:26 Apr 21, 2020

Изјавата на преседателот на алијанса на албанците Зијанин Села за велигденската прослава од страна на манастирот Бигорски преставува скандал... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%