Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 47 Статистика

Немаме против шиптари, цигани, каури, имаме против племиња 0 Верифицирано

06:26 Jun 04, 2020

На ден 04.06.2020-та година, во 06:26 часот е нотиран говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, религија и религиско уверување,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Нож, жица, Сребреница 0 Верифицирано

21:08 May 31, 2020

Порталот Шило Магазин на 31.05.2020 год., објави вест поврзана со повикот на еден од верските водачи кој се заканува со џихад. На неговите закани,... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педофил, шиптар и терорист – три во едно 0 Верифицирано

22:28 May 25, 2020

На фб е објавена веста дека реизот на ИВЗ Сулејман Реџепи стапи во брак со помлада изавранилка од него и се лоцирани коментари со говор на омраза... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Дали Мухамед постоел ? 0 Верифицирано

22:17 May 25, 2020

На фб група Добро утро Македонци од страна на Игор Горевски константно шири говор на омраза и раздор врз национална расна верска и друга дискриминаторска... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Аллах е Педер 0 Верифицирано

20:35 May 25, 2020

На фб профил @Налетдасесторите е објавено слика од споменикот на УЧК околку изјавата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов околу рушење... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%