Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 54 Статистика

Србите не заслужуваат да ги ставаме во иста корпа со татарите, шиптарите и циганите 0 Верифицирано

16:40 Mar 24, 2021

На ден 24.03.2021-та година, во 16:40 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен како коментар од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Цигани чергари не ни се рамни 0 Верифицирано

22:52 Feb 14, 2021

На ден 14.02.2021-та година, во 22:52 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @DeteLoso. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Значи на базен и на твитер цигани не се пуштаат 0 Верифицирано

17:11 Feb 14, 2021

На ден 14.02.2021-та година, во 17:11 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @brodograditelot.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Време е чергари да се дослоцирав у некоју недојдију 0 Верифицирано

14:06 Feb 07, 2021

На ден 07.02.2021-та година, во 14:06 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, напишан од твитер профилот @SieMiGaDjuro. Во... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Бетер од циганите сме маме му ебем – поциганска нација од нас нема 0 Верифицирано

12:16 Oct 31, 2020

На ден 31.10.2020-та година, во 12:16 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, напишан од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 54 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%