Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 47 Статистика

Значи на базен и на твитер цигани не се пуштаат 0 Верифицирано

17:11 Feb 14, 2021

На ден 14.02.2021-та година, во 17:11 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @brodograditelot.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Време е чергари да се дослоцирав у некоју недојдију 0 Верифицирано

14:06 Feb 07, 2021

На ден 07.02.2021-та година, во 14:06 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, напишан од твитер профилот @SieMiGaDjuro. Во... Повеќе информации » « помалку

Куманово

Бетер од циганите сме маме му ебем – поциганска нација од нас нема 0 Верифицирано

12:16 Oct 31, 2020

На ден 31.10.2020-та година, во 12:16 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, напишан од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Карантин ќе нема бидејќи циганите и шиптарите ќе мора да ги казнуваат 0 Верифицирано

11:23 Oct 29, 2020

На ден 29.10.2020-та година, во 11:23 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Од Сојузот на Ромите лажеле за Амди Бајрам – поциганска работа здравје 0 Верифицирано

14:08 Oct 25, 2020

На ден 25.10.2020-та година, во 14:08 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен од твитер @EmilijanoJ.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%