Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 47 Статистика

Кај нас дадоа на циганите и шиптарите да гласаат за СДС 0 Верифицирано

21:12 Aug 10, 2020

На ден 10.08.2020-та година, во 21:12 часот, нотиран е говор на омраза поради социјално потекло/етничка припадност, објавен како коментар од... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Колонизаторските државни ни велат дека сме прекршувачи на права на циганите и шиптарите 0 Верифицирано

13:25 Aug 10, 2020

На ден 10.08.2020-та година, во 13:25 часот, нотиран е говор на омраза поради етничка припадност/социјално потекло, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Кој ја плаќа струата на циганите и шиптарите – така им е таксано 0 Верифицирано

19:56 Jul 31, 2020

На ден 31.07.2020-та година во 19:56 часот, на твитер профилот @EIMacedonero е забележан говор на омраза поради социјално потекло/ етничка припадност.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Скопје за мене е урбана мафија ... и лаење на кучиња према цигани 0 Верифицирано

23:57 Jul 26, 2020

На ден 26.07.2020-та година, во 23:57 часот е нотиран говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @Peropepito. Во твитот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Мамо ако не ми го купиш ова ќе ги викнам циганите 0 Верифицирано

09:53 Jul 26, 2020

На ден 26.07.2020-та година, во 09:53 часот е забележан говор на омраза поради социјално потекло, објавен од твитер профилот @nasuzemaliot.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 47 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%