Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Dec 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
101-105 of 153 Статистика

Биваше ли во Шарената револуција да бидете само курви, педери и наркомани? 0 Верифицирано

11:23 Dec 19, 2019

На ден 19.12.2019-та година, во 11:23 часот е нотиран говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен од твитер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Пријава за говор на омраза насочена кон Нина Ангеловска-министерка 0 Верифицирано

14:38 Nov 27, 2019

На 21.11.2019 година, Министерката по финансии, Нина Ангеловска гостуваше во емисија на Телевизија 24. Ова интервју беше споделено на интернет.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Сиот талог од курви и педери не вреди колку еден единствен ден во животот 0 Верифицирано

04:25 Sep 24, 2019

На ден 24.09.2019-та година, во 04:25 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавен... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Во Европа не се бараат вредности туку педери и параноични феминистки 0 Верифицирано

07:57 Sep 11, 2019

На ден 11.09.2019-та година, во 07:57 часот е нотиран говор на омраза поради различна сексуална ориентација и родов идентитет/пол и род, објавено... Повеќе информации » « помалку

Скопје

"ПЛЕМЕТО ДА ВИ ИЗГОРЕ ЦЕЛО ВАШЕ ТАТАРСКО !" 0 Верифицирано

09:59 Sep 05, 2019

На ден 05.09.2019 година (Четврток) забележан е говор на омраза поради етничка припадност и говор на омраза поради пол и род на објава во Фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Скопје

101-105 of 153 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2253 0.52 96.94%