Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 1209 Статистика

Комуњар шиптар за пусти пари 0 Верифицирано

20:07 Mar 08, 2024

На ден 08.03.2024 година, во 20:07 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, политичка припадност и родова основа и... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптарчиња сега ќе ве равниме со земја 0 Верифицирано

19:56 Mar 07, 2024

На ден 07.03.2024 година, во 19:56 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа и политичка припадност, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

ШИПТАРСКИОВ СЛУГА Гнасен Не е Свесен ДЕКА Се ГОТОВИ 0 Верифицирано

18:45 Mar 07, 2024

На ден 07.03.2024 година, во 18:45 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

ЕВН 0 Верифицирано

15:51 Mar 07, 2024

На ден 07 март страницата Македонија на фејсбук објави вест од новинарот Фуркан Салиу кој вели дека му ја исклучиле струјата и покрај тоа што... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза Твитер 0 Верифицирано

03:08 Mar 07, 2024

Лицето ги навредува и на политичка основа Македонците од твитер корисник @r26I9n9BVQVTm2f извесен красимир киров Повеќе информации » « помалку

Скопје

26-30 of 1209 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%