Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 889 Статистика

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио. 0 Верифицирано

12:30 Jul 27, 2021

Коментар за нечеститањето од страна на албанското население во РСМ за теквандо успехот на ЛОИ во Токио, користејќи го терминот „шиптар“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци. 0 Верифицирано

12:45 Jul 24, 2021

Твитер објава со говор на омраза во контекст на барање преведувачи за Албанци, користејќи се со термините „шиптар“ и „шиптарски“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Твитер - говор на омраза во однос на Законот за државјанство кој е вобраниска процедура. 0 Верифицирано

14:00 Jul 22, 2021

Твитер - говор на омраза во однос на Законот за државјанство кој е вобраниска процедура, користејќи се со терминот „Шиптари“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза насочен кон албанските навивачи во РСМ. 0 Верифицирано

20:36 Jul 19, 2021

Говор на омраза насочен кон албанските навивачи во РСМ, нарекувајќи ги „козојебци“. Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза во однос на блокирање профили на твитер. 0 Верифицирано

18:28 Jul 14, 2021

Говор на омраза во однос на блокирање профили на твитер, користејќи го терминот шиптари. Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 889 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%