Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
16-20 of 1149 Статистика

2001 на трактори се товаравте ам сега културно ќе ве испратиме во сандуци 0 Верифицирано

18:49 Jan 05, 2024

На ден 05.01.2024 година, во 18:49 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Шиптарите диригенти се племе да му се сотри 0 Верифицирано

11:43 Jan 04, 2024

На ден 04.01.2024 година, во 11:43 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка и национална припадност, како коментар на фејсбук... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Цигани 0 Верифицирано

20:39 Jan 02, 2024

На ден 02 јануари 2024 година корисникот Драгуљац сподели твит на социјалната мрежа Х – Нема греење на дрва и нема цигани да палат депонии.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Јас само сакам Македонија да е слободна од шиптарите 0 Верифицирано

22:51 Dec 31, 2023

На ден 31.12.2023-та година, во 22:51 часот, регистриран е говор на омраза поради етничка припадност од твитер профилот @onlineKjose, во кој... Повеќе информации » « помалку

Скопје

На шиптарите таргет им е цела држава каде што има шиптарчишта 0 Верифицирано

03:30 Dec 31, 2023

На ден 31.12.2023, во 03:30 часот, од твитер профилот @Goranla00465202, забележан е говор на омраза поради етничка припадност. Авторот во коментар... Повеќе информации » « помалку

Скопје

16-20 of 1149 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%