Showing Reports From Feb 12, 2012 to May 01, 2023 Change Date Range

Or choose your own date range:

From: To: Go
6-10 of 1897 Reports

Еднаш гледав епизода со двајца педери кои сакаа да напраат операција на промена на пол 0 Verified

17:04 Apr 27, 2023

На ден 27.04.2023 година, во 17:04 часот е објавен говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет како коментар од твитер... More Information » « Less Information

Скопје

Говор на омраза врз на национална припадност 0 Verified

14:46 Apr 27, 2023

Приватен профил на Instagram @patriotskodrustvo со своите статус објави поттикнува омраза помеѓу албанскиот,македонскиот и бугарскиот народ. More Information » « Less Information

Тетово

Шиптарите на власт ни прават Палестина у наша држава 0 Verified

17:01 Apr 26, 2023

На ден 26.04.2023 година, во 17:01 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @KirilMKD. Во твитот пишува... More Information » « Less Information

Скопје

Педери и лезбејки и F дијагноза да не дирате 0 Verified

15:30 Apr 24, 2023

На ден 24.04.2023, во 15:30 часот, од твитер профилот @KerberTheGreat е забележан е говор на омраза поради сексуална ориентација и родов идентитет.... More Information » « Less Information

Скопје

Шиптарите веќе толку арогантно гледаат на Каурите 0 Verified

21:28 Apr 22, 2023

На ден 22.04.2023 година, во 21:28 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност од профилот @Rebrendiran. Во твитот пишува... More Information » « Less Information

Скопје

6-10 of 1897 Reports

Filter Reports By

Clear Category

Clear Location

Clear Type

Clear Media

Filter reports that contain…

Clear Verification

Clear Custom Fields

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Total Reports Avg Reports Per Day % Verified
1897 0.46 96.68%