Приказ на пријави од Feb 16, 2014 до Apr 01, 2020 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
21-25 of 728 Статистика

СДС ШИПТАРСКА 0 Верифицирано

19:48 Mar 17, 2020

На ФБ страната Политички Циркус (https://www.facebook.com/politickicirkusMK/) обајвено е видео од Штип каде на јавна површина испишани се зборови... Повеќе информации » « помалку

Штип

Само шиптари бегаат низ прозор да не бидат тестирани од корона 0 Верифицирано

02:27 Mar 17, 2020

На ден 17.03.2020-та година, во 02:27 часот, регистриран е говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @The__Zorro.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Короната ќе заврши работа таму 0 Верифицирано

22:14 Mar 16, 2020

На ФБ профилот на порталот www.shilomagazine.com.au објавена е вест за контролата на инспекциските служби во општина Чаир. Коментарите на постот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

предавник, педер од предавничка фамилија 0 Верифицирано

18:35 Mar 16, 2020

На ФБ профил @Balkan Move споделен е линк од интернет порталот https://galama.website/, односно од вест на тој портал поврзан со изјавата (ФБ... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптари се пикаат по 10 луѓе заедно на аеродром 0 Верифицирано

20:14 Mar 14, 2020

На ден 14.03.2020-та година, во 20:14 часот е забележан говор на омраза поради етничка припадност, објавен од твитер профилот @shomuenakelneri.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

21-25 of 728 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
728 0.32 93.13%