Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 109 Статистика

Објава на инстаграм од страна на личен профил под името Боемот. 0 Верифицирано

01:10 Jun 24, 2021

Лична објава поврзана со Прајд во Скопје.Инстаграм профилот на Боемот објавува личен статус кој потикнува говор на омраза кон ЛГБТ заедницата. Повеќе информации » « помалку

Тетово

Чумулига пачавра, бесилка за тебе и такви како тебе. 0 Верифицирано

18:57 Mar 31, 2021

На фб @РадиоЛидер e објавена изјавата на Радмила Шекеринска околу реизборот за преседател на поличката партија СДСМ премиерот Зоран Заев, каде... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ах бе докторе бе, зар за една смрдена циганка ли раце испрља. 0 Верифицирано

18:51 Mar 31, 2021

На фб портал @24info.mk е објавена објава со скандалот на гинекологија – доктор претепал медицинка сестра, каде на коментар е нотирано... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 109 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%