Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Feb 26, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 1149 Статистика

Ахмети: Го избираме првиот премиер Албанец, утре е историски ден 0 Верифицирано

11:55 Jan 27, 2024

На ден 27.01.2024 во 11:55 am на Фејсбук од страна на порталот A1on.mk е објавен пост со наслов: „ Ахмети: Го избираме првиот премиер... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ова е првпат Албанец да се најде на чело на македонската влада 0 Верифицирано

20:32 Jan 26, 2024

На ден 26.01.2024 во 8:32 pm на Фејсбук од страна на порталот Makfax е објавен пост со наслов: „ Ова е првпат Албанец да се најде на чело... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Беким Незири на слобода, Апелациониот суд му го укина куќниот притвор 0 Верифицирано

19:21 Jan 26, 2024

На ден 26.01.2024 во 7:21 pm на Фејсбук од страна на порталот Sloboden Pecat е објавен пост со наслов: „ Беким Незири на слобода, Апелациониот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Талат Џафери: Нема закон што ќе спречи корупција, ни овде ни во светот 0 Верифицирано

12:39 Jan 25, 2024

На ден 25.01.2024 во 12:39 pm на Фејсбук од страна на порталот Sloboden Pecat е објавен пост со наслов: Талат Џафери: Нема закон што ќе спречи... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Проклети и Проколнати да бидете фашист комуњари & шиптар терористи 0 Верифицирано

11:22 Jan 22, 2024

На ден 22.01.2024 година, во 23:22 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа и политичка припадност/политичка ориентација,... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

6-10 of 1149 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2347 0.53 97.06%