Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 889 Статистика

Говор на омраза кон Македонскиот народ од Бугарски писател 0 Верифицирано

01:36 Jul 17, 2022

Ова лице квази историчар со ваков текст од медуми кој го објавуваат ликов се користи говор на омраза Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на омраза против полицијата 0 Верифицирано

17:12 Jul 06, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @ThalliumMK. Говорот на омраза е насочен кон припадните... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Шиптари одлучуваат за Македонија 0 Верифицирано

11:47 Jul 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter, поконкретно на твитер профилот @MKDProLet, поврзан со актуелната политичка ситуација... Повеќе информации » « помалку

Скопје

говор на омраза 0 Верифицирано

10:39 Jun 25, 2022

Пратениците од пратеничката група „Преродба“ како и гостите на балконот од пленарната сала во бугарското Народно собрание подигнаа... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Ќе се појави нов егзекутор 0 Верифицирано

18:31 May 02, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на официјаланта фејсбук страна на ТВ Сител. На објава од вест за споменикот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

11-15 of 889 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%