Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Oct 01, 2023 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 810 Статистика

СТОП ЗА ПЕДЕРИ,ЛЕЗБЕЈКИ,ТРАНСОВИ И ТРИСТА ПИЧКЕ МАТЕРИНЕ 0 Верифицирано

22:00 Sep 06, 2023

На ден 06.09.2023 година, во 22:00 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност и сексуална ориентација, како фејсбук објава... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Педери гнасотии 0 Верифицирано

20:08 Aug 30, 2023

На ден 30.08.2023 година, во 20:08 часот, објавен е говор на омраза врз основа на сексуална ориентација и родов идентитет како коментар од профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Г.г Стефан 0 Верифицирано

18:29 Aug 28, 2023

На ден 28.08.2023 во 6:29 pm на Фејсбук од страна на порталот А1on.mk е објавен пост со наслов: „ Г.г Стефан: Вистинско време е самопрогласените... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Говор на ормаза поради роден идентитет и сексуална ориентација 0 Верифицирано

14:39 Aug 28, 2023

На ден 03.07.2023 година, во 10:05 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност и врз основа на сексуална ориентација од... Повеќе информации » « помалку

Струмица

Говор на омраза поради роден идентитет и сексуална идентификација 0 Неверифицирани

14:38 Aug 28, 2023

На ден 02.07.2023 година, во 17:13 часот, објавен е говор на омраза врз основа на полова припадност. Коментарот од Жика Симоноски гласи: Обеси... Повеќе информации » « помалку

Скопје

6-10 of 810 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2144 0.5 96.78%