Приказ на пријави од May 05, 2013 до Dec 16, 2022 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
26-30 of 651 Статистика

Месец на „гордоста“ 0 Верифицирано

13:53 Jun 20, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјаланта мрежа @Facebook. Истиот е поврзан со месецот на гордоста (Јуни) и низата на активности кои се организаираат... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Геј парада како „приоритет“ 0 Верифицирано

14:48 Jun 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Говорот на омраза е поврзан со месецот на гордоста. Твитер профилот @indig05alpha на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Месец на гордоста 0 Верифицирано

14:23 Jun 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Twitter. Говорот на омраза е поврзан со месецот на гордоста. Твитер профилот @Fritcz на својот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Пореметени и изопачени демони кои треба да се погребаат 0 Верифицирано

10:49 Jun 14, 2022

Нотиран е говор на омраза на социјалната мрежа @Facebook, поконкретно на вест објавена од веб порталот @SlobodenPecat. Веста се однесува на... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Хомофобен пост на ,,Преземи Одговорност" 0 Верифицирано

12:44 May 22, 2022

ФБ страната ,,Преземи Одговорност" непречено шири лажни вести, а особено фокус им е кон ЛГБТИ+ заедницата. Во последниот пост потенцира... Повеќе информации » « помалку

https://www.facebook.com/prezemiodgovornost/posts/382862600479229

26-30 of 651 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Кривични дела

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Приближна возраст

Висина

Тежина

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
1803 0.51 96.51%