Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
6-10 of 63 Статистика

Ние Македонците се им дадовме на шиптарите 0 Верифицирано

00:01 Dec 11, 2023

На ден 11.12.2023, во 00:01 часот, регистриран е говор на омраза поради етничка припадност од твитер профилот @007_Ergenot. Во твитот пишува... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Заканите на верско лице од една вероисповед кон верски симбол од друга вероисповед 0 Верифицирано

05:13 Nov 21, 2023

На ден 21.11.2023 во 5:13 am на Фејсбук од страна на група Политички Постови Република Македонија е објавен пост со наслов: “Наслов: Заканите... Повеќе информации » « помалку

Скопје

КОПИЛЕ ШИПТАРСКО, НЕ ЈАДИ ГОМНА ЈАДИ СВИНСКО 0 Верифицирано

12:28 Nov 04, 2023

На ден 04.11.2023 година, во 12:28 часот, објавен е говор на омраза врз етничка и национална основа, како коментар на фејсбук објава од профилот... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

Omraza kon evreite podrzhana od Motika.com 0 Верифицирано

01:31 Oct 16, 2023

https://motika.mk/ova-e-rajot-za-lubitelite-na-skarata/ Komentari: Stojko Ovoj e sigurno vo Palestina.Ova se pečeni evrei Одговори Rasisam... Повеќе информации » « помалку

Скопје, MOTIKA.mk

6-10 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%