Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
11-15 of 546 Статистика

Османи: Господари сме во сопствената куќа, ние не сме малцинство – ние ја водиме државата 0 Верифицирано

19:31 Feb 28, 2024

На ден 28.02.2024 во 7:31 pm на Фејсбук од страна на порталот Kurir е објавен пост со наслов: „ Османи: Господари сме во сопствената... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Поlитичка основа говор на омраза-ВМРОни 0 Верифицирано

21:33 Feb 26, 2024

Говор на омраза на политичка основа од корисник @Berzitian Повеќе информации » « помалку

Скопје

За влада без шиптари 0 Верифицирано

19:39 Feb 25, 2024

На ден 25.02.2024 година, во 19:39 часот, објавен е говор на омраза врз основа на етничка припадност и политичка припадност од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Подобро Ванковска, отколку шиптарааната, глуп еден! 0 Верифицирано

22:37 Feb 23, 2024

На ден 23.02.2023 година, во 22:37 часот е објавен говор на омраза врз основа на етничка припадност како коментар од твитер профилот @mark_cornet.... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Абе сите нив треба палење живи 0 Верифицирано

16:47 Feb 22, 2024

На ден 22.02.2024 година, во 16:47 часот, објавен е говор на омраза врз основа на политичка припадност или политичка ориентација, како коментар... Повеќе информации » « помалку

Прилеп

11-15 of 546 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%