Приказ на пријави од Feb 12, 2012 до Apr 01, 2024 Промени го опсегот на датите

Или одберете сопствен опсег:

Од: To: Промени
41-45 of 63 Статистика

Аллах е Педер 0 Верифицирано

20:35 May 25, 2020

На фб профил @Налетдасесторите е објавено слика од споменикот на УЧК околку изјавата на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов околу рушење... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Коментар до Заев: Свињо муртинска, побарај ако смееш оставка од шиптарите 0 Верифицирано

14:32 May 14, 2020

На ден 14.05.2020-та година, во 14:32 часот, нотиран е говор на омраза поради политичка припадност/етничка припадност, објавен од твитер профилот... Повеќе информации » « помалку

Скопје

15% шиптари ни ја водат државата 0 Верифицирано

15:22 May 11, 2020

Интернет порталот 365.мк објави вест на нивната официјална фејсбук страна поврзана со одлуката на ИВЗ за отварање на џамиите. Следствено, како... Повеќе информации » « помалку

Скопје

Вака работи шиптар џандар 0 Верифицирано

00:51 May 04, 2020

На фб група Добро утро Македонци константно во групата и во својот фб профил објавува статуси, слики со говор на омраза. Повеќе информации » « помалку

Скопје

41-45 of 63 Статистика

Филтрирај ги пријавите по

Откажи Категорија

Откажи Локација

Откажи Тип

Откажи Слики, видеа, вести

Филтрирај ги пријавите кои содржат…

Откажи Верификација

Откажи Повеќе опции

Вид на говор

Кривични дела

Отежителни околности

Дали говорот на омраза е предизвикан од лажни вести?

Вие сте

Место каде се случил говор на омраза

Медиум

Ако се работи за телевизија, весник, радио или интернет портал ве молиме специфицирајте кои:

Јавен настан

Јавен простор

Доколку пријавата е за говор на омраза во јавен простор, опишете ги цртежите, знаците, симболите или графитите

Пријавивте ли во полиција?

Како реагираше полицијата? (можни се повеќе одговори)

препорачан орган од полицијата:

Дали сте задоволни од односот на полицијата?

Дали пријавивте на друго место?

Боја на коса

Специфични белези (облека, тетоважи, накит итн)

Тежина

Висина

Приближна возраст

Незадолжителни податоци – Опис на сторителот

Вкупно пријави Просечно пријави дненвно % Верифицирано
2451 0.55 97.18%